Tėvystės įgūdžių lavinimo grupės diabetu sergančių vaikų tėvams

Mieli tėveliai,

Kviečiame Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Marijampolėje gyvenančius tėvus, kurių vaikams 6-12 metų ir serga I tipo cukriniu diabetu daugiau nei metus dalyvauti STEP tėvystės įgūdžių lavinimo programoje. Ši programa yra pritaikyta I tipo diabetu sergantiems vaikams. Programos tikslas – gerinti vaikų I tipo diabeto ligos kontrolę ir tėvų psichologinę savijautą. Šią programą įgyvendina VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras, Pozityvaus auklėjimo konsultantų asocijacija ir LSMU Sveikatos psichologijos katedra. Dalyvavimas šioje programoje – nemokamas. Jos organizavimą ir vykdymą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Šiuo metu diabetu sergančių vaikų tėvų, vaikų bei paauglių mokymai, kaip kontroliuoti I tipo cukrinio diabeto ligą, sudaro klinikinės žinios apie angliavandenių skaičiavimą maiste, gliukozės patikras kraujyje ir insulino injekcijas. Kai Lietuvos ir užsienio moksliniai tyrimai rodo, kad gera ligos kontrolė priklauso nuo tėvystės įgūdžių ir tėvų psichologinės savijautos. Geri tėvystės įgūdžiai kuria gerus tėvų ir vaikų tarpusavio santykius ir ligos kontrolę, nes leidžia tėvams geriau suprasti vaiko psichologinius poreikius, bendrauti ir bendradarbiauti, drąsinti vaikus imtis atsakomybės už ligos kontrolę.
Jeigu norėsite dalyvauti šiame projekte, Jūs turėsite lankyti 9 STEP programos užsiėmimus, kurie vyks 1 kartą per savaitę. Vieno užsiėmimo trukmė – 1,5 val. arba 90 min., užpildyti klausimyną prieš ir iš karto po STEP programos, po 3 mėnesių ir 6 mėnesių pasibaigus programai.

Jeigu Jus sudomino galimybė dalyvauti šiame projekte ir norite lankyti STEP tėvystės įgūdžių lavinimo programą I tipo diabetu sergančių vaikų tėvams, prašau kreiptis į projekto vadovę psichologę Jolantą Žilinskienę el. paštu: zilinskiene.jolanta@gmail.com arba telefonu +37061204609. Dalyvių skaičius grupėse – ribotas. Registracija vyksta iki 2017 09 29.

family-1784371_1920