PRADŽIA

Sunki ar nepagydoma liga sukelia daug negatyvių ir nemalonių jausmų, nukreiptų ne tik į ligą bet ir į tuos gyvenimo pokyčius, kuriuos ji sąlygoja. Jei slogi būsena užsitęsia ilgiau nei keletą savaičių, tai gali peraugti į ilgalaikį adaptacinį, nerimo sutrikimus, depresiją, nesugebėjimą susikaupti, planuoti ateities darbų. Svarbu nedelsti ir suteikti ligoniams psichologinę pagalbą. Psichologinės pagalbos prieinamumas padeda ligoniams grįžti į aktyvų gyvenimą, skatinti dalyvauti profesinėje veikloje ir būti pilnaverčiais visuomenės nariais.
Šiuo metu somatinėmis ir onkologinėmis ligomis sergantiems bei jų artimiesiems psichologinė pagalba sunkiai prieinama.  Lietuvai atgavus nepriklausomybę, daugiausiai dėmesio skirta gerinti sveikatos diagnostikai, gydymui bei priežiūrai. Kol kas psichologinės pagalbos paslaugų darnus vystymas ir finansavimas susiduria su itin dideliais sunkumais. Trūksta nuoseklios psichologinės pagalbos sistemos, todėl šios paslaugos yra sunkiai prieinamos.

Tikime, kad VšĮ „Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras“ taps moderniu informacijos ir psichologinės pagalbos centru Kaune bei inicijuos tokių centrų atsiradimą ir kituose Lietuvos miestuose.